Tag: 2030

Обраќање на претседателот Пендаровски на промоцијата на Рамката за развој МКД...

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свечената промоција на Рамката за развој МКД 2030, што се одржа во Кабинетот на претседателот.Рамката за развој...

ЕУ се согласи да ја зголеми целта за намалување на емисиите...

Лидерите на ЕУ27 се согласија да ги намалат емисиите на јаглерод за најмалку 55 проценти до крајот на деценијата, во споредба со нивото од 1990 година, што...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот