Tag: 40 милиони

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот надмина 40 милиони

Бројот на заразени со коронавирус во светот денеска надмина 40 милиони луѓе.Евиденцијата е заснована на податоци објавени од одделни земји, но експертите сметаат дека...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот