Tag: 40.000 евра

РФМ ѝ ја исплати премијата од 40.000 евра на сениорската репрезентација...

Ракометната федерација на Македонија ѝ ја исплати премијата од 40.000 евра на машката сениорска репрезентација за пласманот на Европското првенство кое ќе се одржува...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот