Tag: 91

Лансет: Ефикасноста на „Спутник v“ е потврдена со 91,6 проценти

Ефикасноста на руската вакцина „Спутник V“ во спречувањето на зараза со коронавирусот е 91,6 проценти, покажува прегледот на резултатите од третата, доцна фаза на...

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот надмина 91 милион лица

Бројот на заразени во светот од коронавирус синоќа надмина 91 милион лица.Од Ковид-19 се излекувани 65 милиони луѓе (97 отсто), а починале 1,95 милиони...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот