Tag: Адриа

Се продава имотот на „Адриа Ервејс“

„Адриа Ервејс“ денеска објави повик за прибирање на понуди за превземање на фирмата. Необврзувачките понуди се очекуваат до 10 ноември. „Со прибирањето на понудите сакам...

Адриа Ервејс го превзема Монтенегро Ерлајнс

Адриа Ервејс пред крајот на оваа година ќе го купи Монтенегро Ерлајнс, пренесуваат медиумите во Хрватска и Црна Гора повикувајќи се на анализа на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот