Tag: „Битфест 2017“

Тетовски полицајци евакуираа семејство завеано на Попова Шапка

Семејство со две малолетни деца кои останале заглавени на Попова Шапка поради снежни навеи на патот во викенд населбата биле евакуирани од тетовски полицајци,...

Почнува „Битола Шекспир фестивал“

Со музичко-сценски колаж насловен „Шекспир колаж“ во продукција на Народниот театар од Битола, вечер ќе биде отворен 5. Интернационален „Битола Шекспир фестивал“, кој ќе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот