Tag: богоев

Богоев: Патот за Трнодол останува ист, нема да се гради зграда

Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев денеска изјави дека меѓу патот за Трнодол и патот за Жданец нема да има зграда.„Во Деталниот урбанистички план...

Стефан Богоев ја запроси неговата долгогодишна љубов Ивана Анѓеловска

Стефан Богоев ја запроси неговата долгогодишна љубов, Ивана Анѓеловска. Тој доцна вчера вечерта ја објави оваа вест преку социјалните мрежи.“Со еден глас за, Ивана...

Богоев: Да ставиме крај на урбаната мафија во Карпош

Кандидатот за градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ, Стефан Богоев, денеска побара жителите во оваа општина да гласаат за изборната програма на Коалицијата...

Шилегов и Богоев, ветија дека Скопје и Карпош ќе бидат...

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од СДСМ Петре Шилегов и кандидатот за градоначалник на општина Карпош од таа партија Стефан Богоев и кандидатите...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот