Tag: брдо- бриони

Туск и лидерите од регионот во Скопје на состанок на Брдо-Бриони...

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, седум претседатели и еден премиер ќе бидат дел од  процесот Брдо-Бриони чиј што домаќин е претседателот Ѓорге ИвановСвоето присуство...

Иванов домаќин на лидерите од процесот Брдо-Бриони

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на 27 април годинава во Скопје ќе биде домаќин на состанокот на лидерите на земјите учеснички од процесот...

Иванов-Марковиќ: Македонија и Црна Гора немаат отворени прашања

Република Македонија и Црна Гора немаат отворени прашања, посветени се на идентични надворешно-политички цели и интензивна регионална соработка, констатираа македонскиот претседател Ѓорге Иванов и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот