Tag: Бриж

Цистерна-бомба крстари низ Европа

Европските полиции интензивно трагаат за украдената цистерна со 34.000 литри хемиска супстанција која би можела да го загрози здравјето и животите на многу луѓе....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот