Tag: ведро

Ведро и многу студено, утринските температури под нула

– Времето денеска ќе биде ведро и многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно...

Сончево и ведро време со максимални температури до 18 степени

– Ведро и студено е утринава во целата држава. Слаба магла има во Скопската котлина и во Демир Капија.Според утринските мерења на УХРМ, најстудено...

Ведро и студено време со снег на повисоките места

Времето денеска ќе биде стабилно и суво.Преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.Утринската температура ќе се движи од минус...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот