Tag: Вејн Руни

Руни и Жиру потпишуваат за Евертон

Англискиот премиерлигаш Евертон не се откажа од намерите да го врати своето дете, напаѓачот на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, јави Скај Спорт.Евертон сака да...

Руни собра 1,2 милиони фунти во добротворни цели

Капитенот на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, денес изјави дека на минатогодишниот пријателски натпревар против Евертон собрал еден милион и 200.000 фунти во добротворни цели....

Кинезите тргнаа во „напад“ на Вејн Руни

Карлос Тевез и Оскар не можеа да им одолеат на купиштата пари понудени од Кина, а сега на тест е ставен Вејн Руни.Триесет...

Рома во втората фаза, Јунајтед и понатаму во игра

Фудбалерите на Манчестер јунајтед го победија на свој терен Феенорд со 4:0 и така ги задржаа шансите да се пласираат во втората фаза од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот