Browsing: Евроинтеграции

Претседателот Стево Пендаровски денеска со највисоки државни и воени почести го пречека претседателот на Италијанската Република Серџо Матарела кој престојува…

Италија е важен политички и економски партнер на Северна Македонија, а остварените резултати на нашата земја на патот на евроинтеграциите…

– Министерот за надворешни работи, Бујар Османи кој се наоѓа во посета на Романија утрово се сретна со романскиот премиер,…

Никола Димитров и Бујар Османи вчера извршија примопредавање на ресорите, обврзувајќи се дека заеднички ќе работат за истата цел–евроинтеграциите и…