Tag: „Тоше Проески“

Тоше денеска би наполнил 40 години

На денешен ден, пред 40 години е роден Тоше Проески, најпознатата македонска музичка ѕвезда. Тој го загуби животот во трагична сообраќајна несреќа во Хрватска,...

Во Крушево ќе се одржи првиот пливачки маратон „Тоше Проески“

– Пливачкиот Клуб „Вардар 2018“, со поддршка на Општина Крушево, денеска ќе го организира Првиот крушевски маратон кој го носи името на Тоше Проески.Маратонот...

Во Крушево одбележан роденденот на Тоше, до јуни ќе биде готово...

Достоинствено, со повеќе настани, со почит пред гробното место на Гумење, со роденденска торта и многу емоции, Крушево и фановите од земјава и странство...

Националната арена во Скопје ќе се вика „Тоше Проески“

Националната арена „Филип Втори“ во Скопје е преименувана во „Тоше Проески“, одлучи Владата на денешната седница.„На редовната 129. седница, Владата денеска донесе одлука за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот