Tag: Хунгароринг

ГН на Германија: Фетел излета од патеката, Хамилтон победи

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, победи денеска во трката на Формула 1 шампионатот за Големата награда на Германија и го превзеде првото место во...

Пол позиција за Фетел на Хунгароринг

Лидерот во шампионатот на Формула 1, Германецот Себастијан Фетел ќе стартува прв на трката за Големата награда на Унгарија на Хунгароринг, откако денеска беше...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот