Tag: циклон

Силен циклон стигнува до брегот на Фиџи, населението во состојба на...

Циклонот Јаса се придвижува кон Фиџи и станува се посилен, предупредија денеска локалните власти и апелираат до населението да биде во готовност.Циклонот е петта,...

Во Индија поради тропски циклон евакуирани 800.000 луѓе

Индиската Влада е во состојба на готовност, додека источниот брег на земјата се подготвува за удар на тропски циклон.Официјални лица изјавија дека мораат да...

Билансот на жртви на циклонот Идаи во Африка се искачи на...

Бројот на загинати при налетот на циклонот Идаи, што го погоди југоисточниот дел на африканскиот континент, според последните подароци, се искачи на 761.Според овие...

Бојана се доближува кон Македонија, метеоролозите со вонредни најави

Во текот на следните часови ќе започне да се формира најавениот циклон Бојана, облачноста над Македонија ќе започне да се зголемува уште од попладнево...

Циклонот Маријан беснее во Македонија: Метеоролозите со детална прогноза за наредните...

До крајот на денов како и во текот на ноќта и понатаму ќе продолжат врнежите од дожд додека само на високите планини ќе има...

Силен циклон ја зафати Индија

Силен циклон ги зафати источните делови на Индија, корнејќи дрвја, далноводи и уништувајќи куќи, поради што речиси 300.000 луѓе се евакуирани.Циклонот Титли, кој во...

Циклонот Флоријан дури сега ќе ја покаже силата

Циклонот Флоријан нема намера да ја напушти нашата територија што значи нестабилното време со почести врнежи на повеќе места, грмежи и засилување на ветерот...

(ВИДЕО) Циклон усмрти 78 лица

Седумдесет и осум лица го загубија животот во ударот на циклонот „Евано“ кој го погоди Мадагаскар.https://www.youtube.com/watch?v=l3uaXpB5JrQ&feature=youtu.be„Штетата е огромна каде што помина циклонот. 78 лиза...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот