Tag: црвена звезда

АБА лига: Црно-бела ноќ во Белград

Кошаркарите на Партизан вечерва на свој терен, во белградската Арена, ја победија Црвена звезда со 75:72 (26:19, 17:18, 13:18, 19:17) во дербито од седмото...

Во Штип комеморација за фудбалската легенда Драгослав Шекуларац

Во Штип пред споменикот посветен на фудбалската легенда Драгослав Шекуларац, кој се наоѓа пред Центарот за култура „Ацо Шопов“ и Правниот факултет денеска се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот