Tag: ЦСКА

Бугарија: Експлодира бомба во Софија, повредена полицајка

Бугарска полицајка вчера е потешко повредена после експлозија на бомба на влез во стадион во Софија во текот на првенствениот натпревар меѓу градските ривали...

ЛШ: Риека оди кај Олимпијакос, Копенхаген против Карабаг

Фудбалерите на Копенхаген, откако во третото коло од квалификациите за Лига на шамиони го елиминираа Вардар, во плеј-офф за пласман во елитното натпреварување ќе...

Фенербахче е новиот кошаркарски шампион во Европа

Кошаркарите на Фенербахче станаа првиот турски клуб кој освоил титула шампион на Европа, откако во финалето на завршниот турнир од Евролигата, пред домашната публика...

Теодосиќ е МВП на 9 коло од Евролигата

Со личен рекорд во кариерата со индекс на корисност 43, кошаркарот на московска ЦСКА, Милош Теодосиќ дојде и до титулата најкорисен играч во деветото...

Дарушафака ја победи ЦСКА, Олимпијакос подобар од Барса

Нема повеќе непоразени во Евролигата. Дарушафака го направи тоа што никој во оваа сезона досега не уапсеал – по тактика на тренерот Дејвид Блат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот