Tag: Чавков

Чавков не се сеќава дали тој дал наредба да се апси...

Од притвор во судница-со лисици на рацете екс министерот за внатрешни и пензионираниот екс директор на БЈБ Митко Чавков беше спроведен во Кривичен за...

Чавков во притвор по барање на ОЈО поради страв од бегство

„Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков, обвинет во предметот за настаните во Собранието од 27 април од вечерва е во притвор...

Дуковски: Не постојат докази дека Чавков сторил кривично дело

Бранителот на Митко Чавков, адвокатот Сашко Дуковски, во завршниот збор на судењето за случувањата на 27 април 2017 година во македонското Собрание, нагласи дека...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот има обврска да биде чувар на демократијата

„Еден од основните постулати на Европската Унија и НАТО е владеењето на правото. Македонија не може да напредува во евро-атланските интеграции се додека е...

Претставка од семејството на Чавков до Народниот правобранител

Семејството на Митко Чавков вчера попладне до Народниот правобранител доставило претставка, потврдија од Канцеларијата на Омбудсманот.Оттаму посочуваат дека ќе отворат предмет и ќе ги...

Чавков ќе молчи до септември

Дел од обвинителите не очекуваат Митко Чавков да даде исказ во обвинителство за организиран криминал пред септември – брифираат извори за телевизија 24.Обвинителите секој ден...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот