Tag: Челзи

Азар ги собра наградите во Челзи

Ѕвездата на Челзи, Еден Азар, направи „хеттрик“ со освојување на награди во три од традиционалните награди на лондонскиот клуб.Фановите го избраа белгискиот репрезентативец како...

Азар: Финалето во ЛЕ може да биде мојот последен натпревар за...

Напаѓачот на Челзи Едем Хазард, откако стигна до финалето на Лигата на Европа, рече дека не е подготвен да зборува за неговата иднина.Според пишувањата...

Челзи нов рекордер во низа без пораз во Лига Европа

Тимот на Челзи синоќа одигра нерешено 1:1 на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт во полуфиналето од Лига Европа.За „сините“ од Лондон ова беше 16. Дуел...

„Тајмс“: Абрамович можно е да го продаде Челзи за три милијарди...

Рускиот бизнисмен, Роман Абрамович, може да го продаде Челзи на најбогатиот Британец, Џим Ратклиф за речиси три милијарди евра, објави „Тајмс”.Ретклиф, чие богатство се...

Официјално: Пулишиќ за 64 милиони евра од Дортмунд во Челзи, се...

Челзи и Борусија Дортмунд соопштија официјално дека го договориле трансферот на американскиот фудбалер Кристијан Пулишиќ кој од Германија се сели во Англија за 64...

Арсенал го ангажираше Обамејанг за 60 милиони фунти

Тимот на Арсенал го потврди ангажманот на Пјер-Емерик Обамејанг од тимот на Дортмунд за сума од 60 милиони фунти.Се уште не е потврдено каков...

Куртоа не сака нов договор со Челзи, бара трансфер во Реал

Белгискиот голман Тибо Курто сака да го напушти Челзи и да се пресели во Реал Мадрид, пренесува шпански Ас.Куртоа има голема желба да се...

Конте: Играчите заслужија три слободни денови

Тренерот на Челзи Антонио Конте изјави дека неговите фудбалери заслужија одмор после 11 последователни победи и им даде три слободни денови.„Им дадов три...

Тери си заминува од Челзи на крајот од сезоната

Лондонски Челзи нема да му понуди нов договор на Џон Тери, со што искусниот 36 годишен дефанзивец на крајот на сезоната ќе го напушти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот