Tag: Челзи

Половина тим на Челзи ги пакува куферите

По заминувањето на Роман Абрамович продолжува вистинскиот фудбалски егзодус на „Стамфорд Бриџ“Откако Челзи го напуштија Ромелу Лукаку, Антонио Ридигер и Андреас Кристијансен, уште...

Бензема го нокаутираше Челзи

Фудбалерите на Реал со победа го завршија првиот настап во овогодинешното четвртфинале во Лигата на шампионите. „Кралевите“ среде Лондон ја наполнија мрежата на Челзи, до...

Роман Абрамович меѓу седумте руски олигарси на списокот со санкции на...

Владата на Велика Британија го санкционираше рускиот олигарх Роман Абрамович, замрзнувајќи го неговиот имот, вклучително и на англискиот фудбалски клуб Челзи.Во денешното соопштение, владата...

Челзи и Ливерпул блескаа, а Сити се радува

Фудбалерите на Челзи и Ливерпул одиграа вчеравечер во Лондон нерешено 2:2, во рамки на 21-то коло од англиската Премиер лига. Поведе Ливерпул со 2-0,...

Лукаку заминува од Челзи

Незадоволството на Ромелу Лукаку и потенцијалното заминување од Челзи ќе повлечат низа неочекувани потези на фудбалскиот пазар.А, сето тоа, наводно, има врска со...

Дијас играч на сезоната во Премиер лигата

Дефанзивецот на новиот англиски првак Манчестер сити, Рубен Дијас, е избран денеска за фудбалер на годината во Премиер лигата во избор на Здружението на...

Лампард сака да го види Алаба во Челзи

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, може да ја продолжи кариерата во Англија.Според „Мирор“, Челзи покажува интерес за 27-годишниот Австриец.Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк...

Челзи врши притисок за дуо на ПСЖ

„Фудбалерот од средниот ред на Пари Сен Жермен, Џулијан Дракслер, може да се пресели во Челзи во зима“, пренесува „Дејли експрес“.Според весникот, лондонскиот тим...

Челзи и Монако се договорија за Бакајоко

Раководствата на Монако и на Челзи постигнаа договор за трансфер на играчот од средниот ред на премиерлигашот Темуе Бакајоко.Според француското радио „РМЦ“ Монако ќе...

Френк Лампард и официјално се врати во Челзи

Френк Лампард официјално се врати во Челзи.5 години по напуштањето на клубот како фудбалер, сега легендата стана менаџер на „сините“.Официјалниот сајт на лондонскиот тим...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот