Tag: Чилиќ

Иванишевиќ го советува Чилиќ: „Освој го Вимблдон!“

Марин Чилиќ стана вториот хрватски тенисер којшто се проби до финалето на најголемиот светски турнир, а денес ќе има прилика да стане и вториот...

Хрватот Марин Чилиќ прв финалист на Вимблдон

Прв пат на Вимблдон, а втор пат во кариерата, најдобриот хрватски тенисер Марин Чилиќ ќе се бори за титулата на Гранд Слем турнирот откако...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот