Tag: шеќеринска

Шекеринска од министерскиот состанок на СЕДМ: Заедничките предизвици бараат заеднички одговор

„Пандемијата, климатските промени кои резултираа со природни катастрофи како пожарите и поплавите ја одбележаа последната година. Лажните вести и дезинформации кои го оптоварија целиот...

Шекеринска: Потполковникот пристигна во Скопје, состојбата му е добра

Рано утрово нашиот потполковник пристигна од Централноафриканската Република во Скопје. Добро го поднесе летот и сместен е на Инфективната клиника, напиша во објава на...

Донирани автоматски пушки од САД за модернизација на Армијата

– Американска донација од 1269 автоматски пушки М-4, во вредност од 1,2 милион американски долари, денеска и беше предадена на нашата Армија, за поддршка...

(ВО ЖИВО) Шекеринска и Брнз на промопредавање на американска донација за...

Изјави на министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз по примопредавање на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4...

Северна Македонија и НАТО го зајакнуваат одговорот на сајбер нападите

– Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и помошникот генерален секретар на НАТО Дејвид ван Вел, како претседател на Одборот за управување со сајбер одбраната...

Османи, Шекеринска и Сугарески на средба со прилепскиот кризен штаб

Вицепремиерот и главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од КОВИД19, Бујар Османи и министрите за одбрана и за...

Шекеринска: Без оглед на изборите Парламентот треба да се состане и...

Во 2020 година Северна Македонија ќе стане полноправна членка на НАТО. За нас, комплетирањето на техничкиот процес за полноправно членство во Алијансата, последната ратификација...

Шекеринска: Ние испорачавме резултати, очекуваме Унијата да ги отвори пристапните преговори

– Ние испорачавме резултати во однос на политичката стабилност, медиумските слободи, но и постигнувањето на дел од стратешките цели на граѓаните, како членството во...

Шекеринска за случајот „Рекет“: Никој нема да биде заштитен ако го...

„Случајот „Рекет“ покажа колку повеќе ништо не е исто, бидејќи пред три години граѓаните шепотеа за наводи за рекет и се плашеа гласно да...

Шекеринска: Специјална војна, хибридни закани со цел да го загрозат нашиот...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска по барање на новинарите да го коментира случајот на телефонските разговори на премиерот Зоран Заев со руските пранкери, денеска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот