Tag: Џими Акесон

Шведска: Крајната десница смени пратеничка поради антисемитизам

Шведската крајна десничарска партија Шведски демократи соопшти денес дека поради антисемитизам ја смени својата пратеничка во парламентот, Ана Хагвал.„Шведските демократи со години одлучно работеа...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот