Tag: Џон Тери

Џон Тери оди во коментатори

Триесет и седумгодишниот Џон Тери после една сезона мината во Астон Вила одлучи да ја заврши професионалната кариера, но ќе остане во екот на...

Тери не оди во пензија, преминува во Астон Вила

Долгогодишниот капитен на Челси, Џон Тери, одлучи да премине во редовите на англискиот второлигаш Астон Вила, потврди сопственикот на тој клуб Тони Ксија.Тери ќе...

Челси славеше, Тери се прости, Венгер губитник на сезоната

Некои од големите тренерски ѕвезди мораа да бидат губитници во сезоната во Англија, затоа што место во Лигата на шампиони немаше за сите. Последното...

Тери си заминува од Челзи на крајот од сезоната

Лондонски Челзи нема да му понуди нов договор на Џон Тери, со што искусниот 36 годишен дефанзивец на крајот на сезоната ќе го напушти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот