Tag: 2024

Трамп на прием во Белата куќа најави можна кандидатура во 2024...

Претседателот на САД, Доналд Трамп најави можна нова кандидатура за 2024 година.– Поминаа неверојатни четири години. Се обидуваме да бидат уште четири години. Во спротивно, се гледаме...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот