Tag: Green Forces

Преку половина милион прегледи на Green Forces од „Дајте музика“

Веќе со над 600.000 прегледи од објавувањето на видеото, како и со високи позиции на трендинг-листите, македонската делегација периодов интензивно се подготвува за настапот...

Четворица македонски тинејџери ќе ја „спасуваат“ планетата Земја на детскиот Евросонг

„Ова е единственото место кое го нарекуваме дом и мора да сфатиме дека постапуваме погрешно“ – можеби звучи како заклучок од неодамнешната конференција за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот