Tag: Абу Даби

Формула 1 со спектакуларна завршница: Верстапен во последниот круг стана шампион

Спектакуларна последна трка во Формула 1. Верстапен во последното коло стана светски шампионМакс Верстапен во инфарктната последна трка од сезоната во Абу Даби во...

Џафери во Абу Даби на разговори со спикерот на Федералниот национален...

Интензивирање на соработката меѓу двете земји, со посебен акцент на парламентарната соработка, како и економската и трговската размена, се очекува да бидат во фокусот...

Бронза и за кошаркарите на Специјалната олимпијада во Абу Даби

Македонската кошаркарска репрезентација го освои третото место на Специјалната олимпијада во Абу Даби.Македонските кошаркари во натпреварот за третото место победија против Буркина фасо со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот