Tag: бит пазар

Од денеска КОВИД-тестирања на уште три пункта – во Ѓорче Петров,...

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски соопшти дека од денеска КОВИД-тестирања може да се закажуваат и на пунктовите во Ѓорче Петров, Идадија...

Организаторите на протестот за „Монструм“ го прогласија за завршен, дел од...

– Организаторите, по испорачаните барања, го прогласија протестот за „Монструм“ за завршен. Дел од учесниците во протестот одбија да се повлечат и фрлаа со...

Од денеска лабораториски анализи на Д-Димери и ЦРП во поликлиниките Јане...

Од Министерството за здравство информираат дека од денеска во скопските поликлиники Јане Сандански, Бит Пазар и Драчево пациентите ќе можат да направат лабораториски анализи...

Запленети над 30 000 пиротехнички средства на Бит пазар

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција–Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје вечерва на подрачјето на скопски...

Затворен за сообраќај булеварот кај Бит Пазар

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков“ односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев“ до...

Ќе се отстрануваат дивите тезги на Бит-пазар и Старата чаршија

Град Скопје и Општина Чаир со поддршка на еснафот на Старата скопска чаршија и Комората на трговци во Република Македонија преземаа обврска пред граѓаните...

(ВИДЕО) Шилегов: Со пазарџиите и граѓаните ќе работиме на подобрување на...

Тоа што го почнавме на 11 декември, заеднички да го реализираме и на локално ниво, со цел да се стави ред и во трговијата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот