Tag: Ботас

Формула 1: Ферстапен го освои Бразил, катастрофа на „Ферари“

Возачот на „Ред Бул“ Макс Ферстапен е победник на денешната трка за Големата награда на Бразил во шампионатот на Формула 1. Ферстапен трката за заврши...

Формула 1: Ферстапен тргнува прв во Бразил, го следат Фетел и...

Возачот на „Ред Бул“ Макс Ферстапен ќе стартува од првата позиција во трката во Формула 1 за Големата награда на Бразил, откако вечерва беше...

Ф1: „Мерцедес“ доминираше во САД. Победата за Ботас, а титулата за...

Возачот на „Мерцедес“, Луис Хамилтон, ја освои шестата шампионска титула во Формула 1, откако го зазеде второто место во трката за Големата награда на...

Формула: Хамилтон го покори и Мексико

Возачот на „Мерцедес“, Луис Хамилтон победи во денешната трка за Големата награда на Мексико во шампионатот на Формула 1.Хамилтон со оваа победа, 83 во...

Хамилтон размислува за повлекување

Директорот на „Мерцедес“, Тото Волф, денеска рече дека возачот Луис Хамилтон нема причина да размислува за премин во некоја друга екипа од Формула 1....

Ботас ќе тргне од пол-позицијата на трката за Големата награда на...

Пилот на Мерцедес, Валтери Ботас беше најбрз на денешните квалификации за трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Велика Британија.Веднаш до Ботас,...

Путин и Ердоган го договорија „Турски тек“

Во присуство на претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган потпишана е спогодбата за реализација на гасоводот „Турски тек“, кој...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот