Tag: Бошковски

Грчките власти не можат да ги лоцираат Грујевски и Бошковски

– Министерството за правда во повеќе наврати ургирало до грчките власти да добие одговор за екстрадицијата на поранешните вработени во УБК Горан Грујевски и...

Бошковски: Суперлигата ќе биде еден голем предизик

Голден Арт КЛ7 оваа сезона за прв пат ќе дебитира во ракометната Суперлига.Како дебитант во ова натпреварување нашиот тренер Андон Бошковски на располагање ќе...

Чавков не се сеќава дали тој дал наредба да се апси...

Од притвор во судница-со лисици на рацете екс министерот за внатрешни и пензионираниот екс директор на БЈБ Митко Чавков беше спроведен во Кривичен за...

Мијалков: Бошкоски не беше апсен поради мој анимозитет кон него

Во текот на нашето работење, како еден од членовите на раководството најодговорно тврдам дека никогаш не се работело врз основа на било каков анимозитет...

Бошкоски: Мијалков веројатно е подготвен да ми се извини

Оштетениот во случајот „Тортура“ Љубе Бошкоски по одложувањето на денешното рочиште, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека мисли оти првообвинетиот Сашо Мијалков веројатно е...

Судот во Атина утре решава за екстрадицијата на Грујевски и Бошковски

Рочиштето во Врховниот суд во Атина, по поднесената жалба за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски се очекува да продолжи утре, откако на...

Судот во Солун утре ќе ја соопшти одлуката за екстрадиција на...

Судот во Солун утре ќе ја соопшти одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски. Одлуката е донесена, но на претходното рочиште не...

Во среда продолжува судењето во Солун за екстрадиција на Грујевски и...

Во среда на 20 декември во Солун продолжува судењето за Горан Грујевски и Никола Бошковски, откако вчера беше прекинато поради истекот на временскиот период...

Спасовски: МВР и ОЈО истражуваат кој им помогнал на Грујевски и...

Постапката за екстрадиција на поранешните началници на УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски ја води Министерството за правда со меѓународна правна помош со Министерството...

Министерството за правда собира документација за враќање на Грујевски и Бошковски

За екстрадицијата на поранешните началници во УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски од Грција, македонската Влада очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот