Tag: бренд

Адидас планира да го продаде брендот Рибок

Германскиот производител на спортска опрема Адидас планира да го продаде или да го издвои од компанијата помалку успешниот бренд Рибок.Адидас соопшти дека одлучи да...

„Растодер“, чиј бренд се бананите во кој беше спакуван кокаинот, тврди...

По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на...

„Бренд фајнанс”: Ферари повторно е најмоќниот бренд на светот

„Ферари, втора година по ред е најмоќниот бренд на светот на ранг-листата на глобалните 500 светски брендови на „Бренд фајнанс” за 2020 година.Американската компанија...

Брендот на Вип годинава ќе биде сменет во А1

Брендот на телекомуникациската компанија Вип во текот на годинава ќе биде сменет во А1. Вип e член на А1 Телеком Австрија Групацијата, од каде...

Стела Макартни со нова колекција очила

Стела Макартни пушта во продажба нова колекција очила за сонце и оптички рамки изработени од нов еколошки материјал креиран од природни обновливи извори, односно од...

„Опел“ одлучно во иднината

Додека „Опел“ напорно работи на тоа да стане високо ефикасна автомобилска компанија во рамки на ПСА групацијата, како што најави и извршниот директор Михаел...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот