Tag: вага

Неделен хороскоп од 28 ноември до 5 декември: Овенот открива нови...

Овен Работа: Оваа недела ви донесува големо разрешување, особено ако имате недефинирани односи кои не сте ги расчистиле. После прераспределба на задолженијата стигнува неочекуван поттик...

Хороскоп за вторник, 17 април: На Биковите им се заканува раскинување,...

ОвенПрифативте обврски за кои немате доволно капацитет. Премногу информации предизвикуваат стрес поради кој станувате впечатливо расеани. Пред да направите непоправлив превид, побарајте помош од...

Хороскоп за понеделник, 16 април: Рак во магичен круг, Стрелец наклонет...

ОвенНеискреноста во вашето опкружување станува неподнослива. Не ја истурајте вината на други луѓе затоа што тие ве лажат само толку колку што вие сакате...

Овој хороскопски знак ќе „плива“ во пари во 2018

Од сите хороскопски знаци овој ќе има најголеми прилив на пари во 2018. година која ни е на праг.Вагата ќе има многу пари и...

МЕРКУР во БИК: Внимателно зад воланот

Меркур, планетата за коминикација и бизнис, на 16 мај влегува во Бик, знак во кој неговото влијание е ослабено и тука ќе се задржи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот