Browsing: ЕУ

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вчера попладнето преку социјалната мрежа Х порача дека Северна Македонија треба да…

Под наслов „Северна Македонија се подготвува за тешки врски со ЕУ откако националистите победија на претседателските и парламентарните избори“ порталот…

Во однос на евроинтегративниот пат на државава, дипломатијата, дали можеше да се испреговара подобра Преговарачка рамка, седумтемина кандидати за Вила…

Во контекст на претстојните европски избори, Европскиот совет ја нагласува решеноста на Унијата и нејзините земји членки внимателно да ги…