Browsing: тероризам

Европските антитерористички единици и контраразузнавачката служба успешно пресретнале најмалку четири планирани терористички напади, зад кои, наводно, стојат неодамна пристигнати мигранти,…

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, повика на итен прекин на огнот меѓу израелските и палестинските сили, но во исто време…

Министрите за внатрешни работи на државите-членки на ЕУ ќе се состанат денеска во Луксембург каде што ќе разговараат за ситуацијата…