Tag: хорор

Хорор во Англија: Во камион пронајдени 39 тела, уапсен возачот

Англиската полиција пронајде 39 тела во камион во индустрискиот парк во Есекс. Според првите информации, се работи за 38 возрасни лица и едно младо...

Се враќа грофот Дракула

Авторите на британската криминалистичка серија „Шерлок“  од 2010 година, Стивен Мофат и Марк Гејтис, повторно ги здружија силите со цел да направат нов ТВ...

„Син кит“: Уапсен уште еден администратор на самоубиствената игра

Рускиот државјанин Иља Сидоров (26) е уапсен под обвинение дека стои зад играта „Син кит“, која ја поврзуваат со самоубиствата на 130 лица.Се претпоставува...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот