Tag: хороскоп

Неделен хороскоп од 5 до 12 декември: Ракот има променливо расположение,...

ОВЕН (21.03-20.4) Работа: Ве обзема идејата да покренете некоја приватна работа. Затегнатите односи со шефовите и лошата атмосфера во опкружувањето може да издвои екипа луѓе...

Планетите во хаос: Сатурн во квадрат со Уран ги растури браковите,...

Сатурн - квадрат Уран!Контактот на овие две планети многу често предизвикува катастрофи, природни или социјални, и секогаш ненадејно и без најава - што...

Неделен хороскоп од 28 ноември до 5 декември: Овенот открива нови...

Овен Работа: Оваа недела ви донесува големо разрешување, особено ако имате недефинирани односи кои не сте ги расчистиле. После прераспределба на задолженијата стигнува неочекуван поттик...

Дневен хороскоп за петок, 19 ноември: Близнаците се потпираат на други,...

Дознајте што предвидува дневниот хороскоп за она што ве чека на работа, во љубовта, ќе се сакате ли со домашните, како ќе ве служи...

Неделен хороскоп од 1 до 8 декември: Овните романтични, Близнаците страдаат...

ОВЕНРабота: До максимум сте ги вклучиле сите свои капацитети затоа што чувствувате дека е вистинскиот момент за тоа. Во текот на овој период ќе...

Хороскоп за 22 ноември: Ракот преокупиран со финансиски грижи, Јарецот размислува...

ОВЕН Не почнувајте нови работи. Покрај недостатокот на конвентрација ќе направите грешки заради кои, во следниот период, ќе се занимавате со поправка на стореното. Искористете...

Хороскоп за вторник, 19 ноември: Неповолен период за бунтување на Овен,...

ОВЕН Тежнеете кон слобода, меѓутоа, подобро е да се воздржите затоа што не е поволен период за бунтување. Дисциплинирано и на време извршувајте ги сите...

Хороскоп за понеделник, 18 ноември: Скорпиите добиваат симболични подароци, на Близнаците...

ОВЕН Во срцето ви се вовлекле стравови. Не сте сигурни дали ве сакаат затоа што вредите како човек или тоа е поради вашата моќ нешто...

Пет најголеми маани на родените во знакот Риби

Секој од хороскопските знаци имаат свои добри и лоши страни, а знаеме дека хороскопот има големо влијание на тоа.Кои се најголемите маани на родените...

Хороскоп за сабота, 21 април: Биковите од готово прават вересија, Раковите...

ОвенУживате во наклонетоста на некои влијателни лица. Сепак, не се опуштајте премногу, затоа што во прашање се луѓе кои од вас, за возврат, очекуваат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот