Tag: актер

Стивен Сигал стана специјален руски претставник

Американскиот актер Стивен Сигал (69), долгогодишен поддржувач на рускиот претседател Владимир Путин, се зачлени во партија блиска на Кремљ, соопштија денеска од Само Русија–Патриоти–За...

Софија Вергара: Градите ми помогнаа во кариерата

Познатата актерка, Софија Вергара, изјави дека бујните гради и помогнале во кариерата, како и тоа дека поради нив од секогаш се чуствувала секси.Како тринаесетгодишно...

Трст: Наградата „Ѕвезда од истокот“ за Раде Шербеџија

Специјалната награда „Ѕвезда од истокот“ на Филмскиот фестивам во италијанскиот град Трст оваа година оди во рацете на слевниот глумец, пејач, режисер и писател...

Џони Деп му се „закани“ на Трамп, па се извини

Американскиот актер Џони Деп се извини поради шегата на сметка на американскиот претседател Доналд Трамп која ја кажал на фестивалот во Англија.Трамп на магазинот...

Владо Јовановски бара Ц-4 за да почне војна во Македонија

Актерот Владо Јовановски, познат како наратор во владините реклами „Ех моја чудесна Македонијо“, на својот ФБ профил пишува дека во Македонија ќе има војна...

Список на главните номинации за Оскар

Американската академија за филм и наука го соопшти списокот на номинираните за Оскар, чие 89-то свечено доделување ќе се одржи на 26 февруари во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот