Tag: болница

Пожарот во тетовската модуларна болница настанал од спој од кабел на...

Во Основното јавно обвинителство Тетово доставен е Извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во Модуларната ковид болница во Тетово, изработен од Одделот...

Повторно отворено ковид-одделението во Општата болница во Кочани

По зголемувањето на бројот на заболени во регионот, повторно е отворено ковид одделението во Општата болница со проширена дејност во Кочани.Згрижувањето на пациентите засега...

Ирак: Во пожар во ковид болница загинаа 50 лица

Најмалку 50 лица настрадаа во пожар на Одделот за корона вирус во јужен Ирак, објави ирачката државна телевизија. „Здравствените екипи ги изнесуваа јагленисаните тела од...

Болницата „Св. Еразмо“ во Охрид ќе добие современ центар за физикална...

Проектот „Реконструкција и опрема на современ центар за физикална терапија во болницата Св. Еразмо“, денеска ќе биде промовиран во просториите на болницата „Св.Еразмо“, во...

Најмалку 10 загинати во пожар во ковид болница во Мумбај

Најмалку десет лица загинаа откако пожар што избувна во трговски центар зафати болница во која се лекуваат пациенти со Ковид-19 во финансискиот главен град...

Медицинарите од Гевгелија се уште не се меѓу вакцинираните против Ковид-19

– Меѓу здравствените работници од земјава, кои досега беа повикани да ја примат вакцината против Ковид-19, се уште нема медицинари од гевгелиската Општа болница...

МЗ: Директорот на Општата болница во Охрид ќе го разреши и...

Директорот на Општата болница во Охрид, Горан Балески, денеска ќе го разреши и суспендира секретарот на болницата, Антонио Наумоски, кој спротивно на Националниот план...

Во пожар во болница во Украина загинаа лекар и тројца ковид...

Тројца пациенти на интензивна нега и лекар од тој оддел загинаа во пожар што избувна во болницата за Ковид во градот Запорожје во југоисточна...

Милевски: Обнова и нова опрема за болницата „Свети Еразмо“ во Охрид

Со нова опрема и реновирање Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид ќе прерасне во современ центар за физикална терапија. Тоа...

Груби и Филипче во посета на Болницата во Гостивар (во живо)

Министерот за здравство Венко Филипче и првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот