Browsing: брод

НАТО ги испрати своите први бродови од Северна Америка кон Европа заради најголемите воени вежби во последните неколку децении, пишува…

Италијанската премиерка, Џорџија Мелони, вчера соопшти дека свикала министерска комисија за национална безбедност со цел нејзината влада поуспешно да се…

Европол ја поддржа шпанската Цивилна гарда (Guardia Civil) во разбивањето на криминална организација која криумчарела големи количини кокаин од Јужна…

И покрај тоа што подморницата на компанијата „Оушн Гејт“ (OceanGate) неодамна имплодираше при нуркање кон потонатиот брод „Титаник“, при што…