Browsing: камата

Најважните европски берзански индекси денеска предпладне беа во благ плус, со што го продолжија позитивниот тренд после силниот минатонеделен раст,…

Акциите на Волстрит изминатава недела забележаа корекција и го регистрираа најлошиот неделен ефект од банкротот на Банката на Силиконската долина,…

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста и граѓаните на град Скопје, дека акцијата за отплата на долговите…