Browsing: Саудиска Арабија

Компании во Саудиска Арабија објавија дека обезбедиле речиси 2,4 милијарди долари за големи инвестиции во соларна енергија во земјата. Во…

Капитенот на бразилската фудбалска репрезентација Нејмар (31) од вчера е, и официјално, член на саудискиот клуб Ал-Хилал во кој пристигна…

Американскиот производител на авиони „Боинг“, се очекува, со своите авиони „737 МАКС“ да ја опреми флотата на саудискиот национален авиопревозник…