Tag: шампионат

Македонските ракометарки поразени на Шампионатот во Литванија

Младинската женска репрезентацијата на Северна Македонија претрпе пораз од Швајцарија, со резултат 34:22, во второто коло од ЕХФ W19 2019 Шампионат во Литванија.Почетокот на...

Мексиканците горди, но сепак велат: Проклетството нема крај

Лошата судбина во осминафиналето ниту после 28 години не ги одмина Мексиканците. И покрај храбрата, отворената и на моменти убава игра, „гаучосите“ загубија од...

Трилер во Москва: Англичаните преку пенали до четвртфиналето

Фудбалската репрезентација на Англија се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, откако вечерва на пенали ја елиминираше Колумбија. Англија ја доби пенал серијата со 4:3,...

Се за фудбал: Перуанците продавале возила, земале кредити, давале откази….

Навивачите на Перу ги користеле сите можни начини за да ја бодрат репрезентацијата на својата земја на Светското првенство во фудбал. Меѓу нив се цели...

Формула 1: Триумф на Хамилтон во Монца

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи денеска на трката за Големата награда на Италија и го превзеде водството во генералниот пласман во шампионатот за...

Хамилтон самоуверен пред трката во Малезија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон рекол дека е уверен дека ќе се врати во добра форма за завршните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот